NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Nová Bystrica report

Email Tisk PDF

nova_bystrica_mPředposledním závodem automobilů do vrchu LMBC 2011 byl slovenský Kysucko-Oravský pohár pořádaný ve dnech 20.-21. srpna v Nové Bystrici. Za sudoměřický Kovosteel Novitech Motorsport startovali Michal Novický s Reynardem 032 F3, který obsadil 4. místo v sobotu, resp. 6. v neděli.

Týmový kolega Jakub Trnka se sportovním prototypem Norma M20F bodoval v sobotu sedmým místem, v neděli si polepšil na místo páté.

Oba jezdci se nepotýkali s žádnými technickými problémy, M. Novický jen po trénincích lehce dolaďoval stabilizátory. Trať v Nové Bystrici je velmi rychlá s velkým převýšením, rychlostní průměr se pohyboval kolem 160 km/h. Vysoké teploty prověřily životnost motorů.
Celý článek...
 

Nová Bystrica 20. - 21. 8. 2011

Email Tisk PDF
nova_bystrica_2011_m
 

Šternberk

Email Tisk PDF

Tymovi_mechanici_pri_kontrole_formule_Reynard_032_F3_mEcce Homo Šternberk začal pro sudoměřický Kovosteel Novitech Motorsport výměnou diferenciálu po prvním sobotním tréninku. K poškození difa došlo při prudkém brždění pod Sojkovou zatáčkou. Mechanici předvedli perfektní výkon, když u formule Reynard 032 F3 Michala Novického, vyměnili diferenciál v čase 2,5 hodiny. Bohužel Novický nestihl startovat do druhé tréninkové jízdy, která je v sobotním závodě povinná, proto si jezdec vyžádal u ředitelství závodu start v závodních jízdách pro znalost trati bez poviného tréninku.

Stává se skoro pravidlem, že skupina S (produkčních vozů) již byla na kopci v cíli, když začalo pršet. Pro M. Novického to znamenalo  sobotní 19. místo po první závodní jízdě. Na druhou závodní jízdu trať oschla, bylo mokro jen ve vracácích, v součtu jízd skončil Novický na 10. místě absolutně.

 

Celý článek...
 

Slavkov u Brna - 1. Slavkovské serpentiny

Email Tisk PDF
IMG_8483_mZa proměnlivého počasí se odjel další závod šampionátu Mistrovství Střední Evropy v závodech automobilů do vrchu ve Slavkově u Brna pod názvem 1. slavkovské serpentiny.  Sobotní uplakané ráno se proměnilo v zatažený den bez deště. Tréninkové jízdy začaly na suchu a stejné podmínky vydržely i na odpolední závodní jízdy. Sluníčko prosvítající přes mraky ovšem nedokázalo opravit velmi nerovný povrch této pěkné technicky zajímavé trati. I tak se týmu Kovosteel Novitechu Sudoměřice podařilo bodovat, Michal Novický s formulí Reynard 032 F3 obsadil v sobotu třetí místo. Do absolutního pořadí jezdců zasáhl i týmový Jakub Trnka, který si velmi rychle zvykl na svou novou techniku v podobě sportovního prototypu Norma M20F, a získal 6. místo.
Celý článek...
 

Týmový jezdec Radek Krakovič se žení

Email Tisk PDF

oznameni_mTak už Ti Radku začne zcela nový seriál jiných okruhů, hlavně s vysavačem a smetákem, dbej na správné používání bezpečnostních prvků, ale to už Ti zkontroluje hlavní technický komisař Maruška a my Vám za celý tým přejeme hodně šťastných a úspěšných sezon Vašeho života.

 

1. Slavkovské serpentiny 30. - 31. 07. 2011

Email Tisk PDF
1_slavkovske_serpentiny_m
 

Zvolen - Ostrá Lúka

Email Tisk PDF

IMG_8314_mSeriál mezinárodního mistrovství Střední Evropy závodů automobilů do vrchu LMBC se přesunul do slovenského Zvolenu, za sudoměřický Kovosteel Novitech Motorsport startovaly tři vozy. František Ančík s BMW M3, Jakub Trnka s Normou M20F a Michal Novický s Reynardem F3. Zatímco si Kuba Trnka zvykal na svůj nový špičkový dvoulitrový prototyp se kterým každou jízdou zajížděl lepší a lepší časy, tak se Michal Novický trápil s prokluzující spojkou.

 

Celý článek...
 

Zvolen - Ostrá Lúka 16. - 17. 7. 2011

Email Tisk PDF
ostra_luka_2011_m
 

24 hodinovka motokár Hodonín - Pánov REPORT

Email Tisk PDF

IMG_8994_mKovosteel Novitech Motorsport využil měsíční přestávky mezi závody v seriálu Mistrovství Střední Evropy Závodů automobilů do vrchu LIQUI MOLY Berg Cup a zúčastnil se mezinárodního 24-hodinového závodu motokár na okruhu Pánov u Hodonína. Tohoto podniku se zúčastnilo 11 týmů.

Za tým startovalo 8 jezdců, ve složení: Michal Novický, Adam Konečný, Petr Kopeček, Honza a Petr Dohnálkovi, Michal Lupač, Igor Goldschmiet a Miloš Směřička. Jsou to většinou účastníci předchozích ročníků vytrvalostního závodu, nebo aktivně se věnující kartingu či jiným motoristickým disciplínám. Manažerem týmu byl Radek Krša.

 

Celý článek...
 

24 hodinovka motokár Hodonín - Pánov

Email Tisk PDF
phoca_thumb_l_DSCF3825_mV pořadí už IV. ročník 24 hodinovky závodů motokár odstartoval právě teď v 13.00 v sobotu 2.7.2011 a pojede se až do 13. hodiny nedělní. V tomto velmi fyzicky náročném závodě máme dva jezdce - Michal Novický a Adam Konečný. Na pánovském motokárovém okruhu u Hodonína je k vidění zázemí našeho týmu Kovosteel Novitech Motorsport spolu s formulí Reynard F3.
 

Šternberk ECCE HOMO

Email Tisk PDF
P1100752_mDruhý červnový víkend se konal tradiční závod s více než staletou historií Ecce Homo ve Šternberku. Podnik byl součástí mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu a na 7800m dlouhé trati se jelo ve formátu sobotních tréninkových a nedělních závodních jízd. Radek Krakovič startující ve třídě formulových vozů využil krásného sobotního počasí k hledání vhodného nastavení své formule. Nedělní závod do značné míry ovlivnilo počasí, kdy těsně před první závodní jízdou začalo pršet a déšť se přestal na Šternberk snášet až při slavnostním vyhlašování výsledků. I přes propad v absolutním pořadí Radek Krakovič ze Šternberka odjížděl ze druhým místem ve třídě.
Celý článek...
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL

Banner
Banner

Prezentace

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner