NOVITECH Motorsport

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home

První závod Matěje Krakoviče ve Vysokém Mýtě

Email Tisk PDF

Krakovic matej vysoke mytoV průběhu měsíce května začala oficiální část sezony i pro nejmladšího člena týmu. Pětiletého Matěje Krakoviče čekaly dva závodní víkendy na dráze ve Vysokém Mýtě.

Svého prvního motokárového závodu, v rámci seriálu Moravský pohár 2019, se Matěj dočkal 3. – 5. května. Kromě 22 soupeřů ve třídě MLADÍ 50 se musel vypořádat s velmi chladným počasím. Svou první finálovou závodní jízdu musel absolvovat dokonce za silného deště. Matěj zvládl celý víkend na výbornou - v součtu tří finálových jízd obsadil ve svém prvním závodě 20. místo i přes problémy se špatně fungujícím motorem.

Mistrovství České republiky v kartingu bylo na programu ve Vysokém Mýtě o 14 dní později, 17. – 19. května. Po vyřešení technických problémů z předchozího podniku mohl Matěj závodit naplno a překvapil skvělým 3. místem v měřeném tréninku. V první finálové jízdě obsadil 4. místo. Smůla v podobě zhasnutého motoru na startovním roštu druhé finálové jízdy znamenala start z poslední 18. pozice do hlavního závodu. Matěj po stíhací jízdě v superfinále, vypsaném na 5 kol, projel cílem na krásném 10. místě.

Poděkování patří všem, kdo se jakkoliv podíleli svou pomocí. Matěj se už těší na další závod, který se uskuteční 7. – 9. června v jihočeském Písku.

 

 

 

Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner
Banner